LOKALTV

29.01.2012 11:14

Pišta Lakatoš je už aj na televíznych obrazovkách! Milovníci animovaných seriálov pre dospelých sa konečne dočkali seriálu aj od slovenských tvorcov.

Animované seriály pre dospelých si najmä vďaka South Parku či „jemnejšej“ verzii Simpsonovci alebo Otec rodiny si v posledných desaťročiach získali milióny diváckych priaznivcov a získali zaslúžene kultové postavenie. Na Slovensku trvalo veľmi dlho, kým sa nejaká televízia odvážila načrieť aj do tohto žánru. A keďže TV JOJ je známa svojou vlastnou tvorbou, nastal čas, aby vykročila novým, doteraz neprešliapaným, smerom.

Internetom už niekoľko rokov kolujú krátke vtipné animované videá mladých tvorcov Jakuba Kronera a Martina Capovčáka, ktorí v nich glosujú každodenné dianie. Postavička Pištu Lakatoša sa stala kultovou a jeho oslovenie „bratm“ už dávno zľudovelo. Dobrákovi od kosti a neohrozenému suverénovi prepožičal hlas a humor známy hudobník MARIÁN ČEKOVSKÝ.

Pišta sa s bohorovným pokojom vyjadruje takmer ku všetkému – od ČSMT cez osud Vysokých Tatier až po blížiace sa Vianoce. V novom „dospeláckom“ sitkome k nemu pribudli nové postavičky – René (VIKTOR HORJÁN), Sisa (PETRA POLNIŠOVÁ) a Oto (RICHARD STANKE). Výber hercov bol mimoriadne dôležitý, pretože všetci musia byť nielen hlasovo výrazní, ale musia byť perfektnými improvizátormi. Nové postavy sú nádejní televízni reportéri, ktorí sa nevyhnú ani glosovaniu tých najaktuálnejších udalostí a káuz na Slovensku.